Vnitřní horizontální žaluzie

Vnitřní horizontální žaluzie představují dosud pravděpodobně nejrozšířenější typ vnitřního zastínění a protisluneční ochrany. Horizontální žaluzie se vyrábějí v několika typech a v mnoha různých provedeních a barvách lamel i krycích lišt. Děláme i žaluzie s designem v imitaci dřeva.

Přednosti horizontálních žaluzií

Přednostmi horizontálních žaluzií jsou především možnost vybrat vhodný typ do jakéhokoliv okna, cenová dostupnost, snadné ovládání, minimální údržba a poměrně dlouhá životnost. Jako nevýhodu můžeme snad označit pouze nedostatečné tepelně-izolační vlastnosti. Lamely, které jsou vyrobeny z hliníku, se na slunci zahřívají a část tepla tak propouští do místnosti.

Horizontální žaluzie dělíme podle typu na:

  • Interiérové žaluzie - s fixací nebo bez, vhodné do špaletových oken, nebo přímo k montáži v interiéru do stropu
  • Meziskelní žaluzie - vhodné k montáži do šroubovacích oken
  • ISSO/LOCO - nový typ horizontální žaluzie (LOCO je luxusnější varianta) vhodný k montáži především na okna z PVC a do Eurooken. Jejich předností je, že se všechny prvky montují pouze do zasklívacích lišt a neporuší se tak montáží skelet rámu, tudíž nepoškodíme funkčnost okna. Žaluzie i vrchní krycí lišty dodáváme v mnoha barvách včetně imitace dřeva, ideálně tak splyne s rámem okna.
  • Atypické provedení - především do netradičních tvarů oken.

Všechny typy žaluzií jsou vyráběny ve dvou možných provedeních:

  • Standardní provedení
  • Domykavé provedení - drobné otvory v jednotlivých lamelách, kterými jsou vedeny ovládací šňůrky a fixace jsou proraženy mimo osu a lamely se překrývají tak, aby otvory nebyly vidět. Toto provedení tedy nepropouští ani stopy světla.

Ovládání žaluzií je podle typu ovládacím řetízkem, nebo tyčkou (naklápění) a šňůrkou (shrnování).

Barvy a provedení

Abychom mohli žaluzie vhodně vybrat, vyhověli jsme zákazníkovi a sladili jsme žaluzie dobře s interiérem, je v naší standardní nabídce několik desítek odstínů včetně věrných imitací dřeva.

Údržba horizontálních žaluzií

Interiérové žaluzie můžeme považovat vcelku za nenáročné na údržbu. Žaluzie jdou poměrně jednoduše zbavit prachu a to buď pouhým otřením prachovkou, nebo šetrným odsáním vysavačem s příslušným nástavcem, případně šetrným setřením vlhkým hadříkem.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz