Vertikální žaluzie pro interiéry

Látkové vertikální žaluzie představují příjemnou alternativu zaclonění, které spojuje funkčnost a estetické požadavky na design.

Využití vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie se dobře uplatňují jako moderní, praktický, dekorativní prvek, který spoluvytváří podobu interiéru. Pro své vlastnosti jsou velmi vhodnou volbou do všech veřejných a kancelářských prostor. Vzhledem k velké nabídce typů, vzorů a barev jsou vertikální žaluzie vhodné i do bytů, kde se stávají elegantním prvkem nahrazujícím tradiční záclony a závěsy. Vertikálními žaluziemi je možné zaclonit i atypické prostory jako jsou šikminy, vertikální a horizontální oblouky.

Materiály

Dodáváme pouze kvalitní materiály, které splňují přísné požadavky i těch nejnáročnějších klientů a to zejména proto, že máme mnoho let zkušeností s jejich následným čištěním a údržbou.

Mezi používané materiály patří zejména polyester, dále trevira, sklotextil, PVC, akryl i bavlna a jejich směsi. Na vlastnosti lamel má největší vliv především volba vybraného materiálu a barva. Standardní šíře lamel u vertikálních žaluzií je 127 mm nebo 89 mm.

Vlastnosti materiálů

Vertikální žaluzie mají podle vhodného výběru schopnost reflexe světla nebo tepla (8-90%), částečnou schopnost absorbce tepla (3-46%) a naopak i schopnost transmise světla (0-42%). Záleží pouze na vhodném výběru materiálu. Materiály tedy mohou například velmi příznivě pomoci ochlazovat místnosti situované na jižní strany nebo docílit úplného zatemnění (100%). Všechny naše žaluzie mají antistatickou úpravu a některé jsou nehořlavé, nebo těžko hořlavé (podle stupnice hořlavosti).

Údržba a čištění vertikálních žaluzií

vzhledem k tomu, že se již od r.1994 zabýváme i čištěním žaluzií a vlastníme první a svého druhu doposud jedinou čistírnu na vertikální žaluzie v ČR, máme bohaté zkušenosti. Díky ní máme unikátní zpětnou vazbu a v praxi vidíme jak se které materiály za čas osvědčily.

Dovolíme si tvrdit, že Vám můžeme již při výběru vhodného materiálu odborně poradit a pomoci předejít tak chybám už při samotném pořizování nových žaluzií. Vždy se vyplatí čištění žaluzií svěřit odborné firmě a předejít tak poškození lamel. Samozřejmostí je u nás profesionální přístup, odborné poradenství, vysoká kvalita našich produktů i montáže a záruční i pozáruční servis žaluzií.

Četnost čištění je velmi závislá na prostředí, kde žaluzie visí. Obvykle doporučujeme 1x za 1-2 roky. Lamely jsou sice v antistatické úpravě, ale to neznamená, že si na ně časem prach nesedne. Zkusme si představit, jak by vypadala záclona, která by na stejném místě visela nepraná několik let. Více na o čištění žaluzií na www.pluhar.cz

Cena vertikálních žaluzií

Na cenu má rozhodující vliv především výběr materiálu a velikost žaluzie. Nabízíme žaluzie v cenové kategorii 0-5 a i v kategorii 0 nabízíme pouze kvalitní materiály v několika variantách a v mnoha barvách. Přesnou cenu můžeme stanovit pouze po odborném zaměření naším technikem. Pokud máte zájem o přibližnou kalkulaci, prosím, kontaktujte nás, rádi ji obratem pošleme.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz