Údržba a čistění žaluzií a rolet

Po dlouholetých zkušenostech jsme přesvědčeni, že pokud se mají žaluzie opravdu kvalitně vyčistit, musí se demontovat a odvézt do specializované čistírny. Jakékoliv čištění na místě u zákazníka má řadu nevýhod a dokonce může snadno dojít k poškození jednotlivých lamel. Z dostupných zastiňovacích systémů tato možnost kvalitního čištění předurčuje vertikální žaluzie k využití v prostorech s vysokými nároky na hygienu, s prašností nebo velkým provozem.

Čištení rolet a horizontálních žaluzií

Čištění textilních rolet a horizontálních žaluzií se omezuje na běžné postupy domácího úklidu. Za velmi důležitou zde považujeme prevenci, tedy nenechat vše na poslední chvíli a raději častěji oprášit a otřít konzolky.

Interiérové horizontální žaluzie můžeme považovat vcelku za nenáročné na údržbu. Žaluzie jdou poměrně jednoduše zbavit prachu a to buď pouhým otřením prachovkou, nebo šetrným odsáním vysavačem s příslušným nástavcem, případně šetrným setřením vlhkým hadříkem.

Čištění vertikálních žaluzií v čistírně

 • Při použití naší technologie neomezujeme zákazníka, neboť vlastní demontáž a montáž zabere minimálně času.

 • Po dojednání konkrétního termínu čištění jeden den žaluzie demontujeme a druhý den namontujeme zpět na okna (platí pro zákazníky v Praze). Pro ostatní zákazníky se doba po kterou jsou bez žaluzií, prodlouží pouze o dopravu lamel k nám a zpět.

 • Žaluzie je u nás možno skladovat jakoukoliv dobu (např. po dobu malování, rekonstrukce apod.).

 • Vlastní čištění je přizpůsobeno typu lamel a jejich stupni znečištění (můžeme navolit teplotu čistící lázně a dobu po kterou jsou čištěny, což je velice důležité, neboť různé materiály snesou různou zátěž).

 • V průběhu čištění dochází ke kontinuálnímu pohybu lamel v čistící lázni, což zaručuje šetrné zacházení s těmito lamelami.

 • Používáme pouze čistící přípravky doporučené výrobcem naší technologie, které zaručují zachování všech původních vlastností žaluzií.

 • Kapacita naší čistírny je v současné době cca 1.000 lamel, což znamená až 3.300 běžných metrů za den.
 • Argumenty některých "konkurenčních" firem, že se lamely demontáží a opětovnou montáží snadno poškodí jsou pro nás směšné. Vzhledem k tomu, že všichni naši pracovníci denně provádí montáže nových žaluzií a opravy stávajících, není pro nás samozřejmě problém jakoukoli žaluzii odborně demontovat. Provádíme též opravy vertikálních žaluzií včetně zkracování lamel apod.

Jiné metody čištění žaluzií

Kartáčové čištění žaluzií

Při použití takzvaného "mixéru" nebo-li kartáčového stroje se lamely velice snadno zaperou, některé materiály se mohou po stranách třepit a v neposlední řadě dochází ke značnému omezování zákazníka v jeho činnosti, neboť tento přístroj je připojen ke stroji na čištění koberců, který vydává značný hluk.

Čištění žaluzií ultrazvukem

Další na trhu nabízenou metodou je čištění ultrazvukem. Ani tuto metodu nepovažujeme za šťastnou, neboť pokud je použita u zákazníka má stejné nevýhody jako obě metody předešlé, ale hlavně "ultrazvuk" nemůže kvalitně vyčistit některé materiály (je určen pro čištění pevných materiálů - kovy, zlato, brýle atd.).

"Sprcha" na žaluzie

Při použití takzvané "sprchy" se na všechny lamely z jedné konzoly navlékne igelitový tunel a z hlavice připevněné na konzolu stéká po žaluziích voda s čistícím přípravkem, který je ze spodní nádoby hnán čerpadlem opět do hlavice a stále do kola.

V obou těchto případech zůstanou žaluzie po "vyčištění" mokré, odkapává z nich voda, některá spodní závaží mohou zanechat rezavé skvrny, snadněji přitahují prach a hlavně pokud na ně bude svítit slunce, nebo budou v blízkosti jakéhokoliv topení, mohou se zkroutit.

Také se může velice snadno stát, že z prostorových (technických) důvodů nepůjde ani jedna z takových metod u zákazníka použít.

Naším cílem je kompletní a kvalitní servis. Nejen to, vážíme si dlouhodobé přízně našich zákazníků a děláme vše proto, aby byli s našimi službami spokojení a znovu se k nám vraceli. Seznam těch, pro které pracujeme najdete v sekci Reference.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

 • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
 • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
 • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz