Textilní rolety

Textilní rolety jsou moderním a kvalitním způsobem řešení zastínění. Používáme pouze osvědčené materiály se širokým výběrem vlastností.

Výběr rolet pro váš interiér

Textilní rolety nabízíme v různých barvách, dekorech, typech materiálů i cenových relacích. Zákazník si tak může zvolit mezi materiály, které cloní jen jemně a světlo spíš rozptylují až po materiály zcela zatemňující. Většinou se jedná o vysoce odolná umělá vlákna a textilní směsi.

Ovládání rolet

Rolety se kromě materiálu liší také způsobem ovládání, kde jsou v podstatě dvě základní možnosti. Buď se rolety ovládají pomocí pružinovového samotoče nebo bočního ovládání na kuličkový řetízek, podobně jako u horizontálních žaluzií. Takovou roletu je možné velmi snadno polohovat a zastavit ji na zaclonění v kterékoliv fázi. Ačkoli také rolety se samotočem lze zastavit v určité poloze, pokud předpokládáte časté využití této funkce, je ovládní na řetízek určitě příjemnější alternativou.

Rolety také mohou mít boční vodící lišty, čímž lze docílit úplného zatemnění místnosti, například pro účely promítání. Pro zvýšení estetického efektu lze horní nábal látky schovat v kazetě. Vše záleží na volbě zákazníka a technických možnostech prostorů a okenního systému.

Rolety nebo žaluzie?

Rolety jsou rozhodně tradičnějším prkvem interiérového designu a pokud jsou dobře vybrány, mohou krásně ladit s interiérem. Mají ale několik nevýhod oproti žaluziím. Prvním z nich jsou možnosti čištění, které jsou omezeny prakticky pouze na odstranění prachu běžnými metodami domácího úklidu. Toto může hrát důležitou roli v prostorech s vysokou prašností nebo v místnostech, kde se kouří.

roletyOproti žaluziím, které se dají snadno napolohovat do určitého úhlu tak, aby do nějaké míry propouštěly denní světlo a nebránily výhledu z okna, rolety máte buď zatažené nebo zarolované. Tuto nevýhodu lze usměrnit zvolením poloprůhledné látky, která světlo spíš rozptyluje, ale pak samozřejmě nedojde k úplnému zaclonění. Poloprůsvitné materiály také odráží méně světla zpět ven a v horkých dnech tedy propouští i teplo.

V neposlední řadě je pak otázkou, zda potřebujete otevírat okno, které má roleta zaclonit. S výjimkou rolet uložených v kazetě a stahovaných v bočních lištách, které se dají použít prakticky pouze u Eurooken, běžné rolety obvykle brání otevření okna po stažení. V tomto ohledu jsou nejpraktičtějším řešením asi horizontální žaluzie.

Technicky ještě náročnější jsou pak tzv. japonské stěny, kterým věnujeme samostatný článek.

Rolety pro vás

Situace, kdy prostory samy umožňují využití rolet a zákazníkovi toto řešení vyhovuje, jsou spíše výjimečné. Z našeho pohledu instalujeme rolety spíše jako specialitu pro náročné zákazníky.

Zajímavé může být například využití veselých motivů na roletách pro dětský pokoj, kdy předem víte, že se budou měnit, jakmile děťátko odroste. Také nadšenci pro interiérový design, kteří často zcela mění barevnost místností mohou rolety sladit se svým novým dekorem.

Při naší návštěvě u zákazníka proto zvažujeme nejen estetický dojem a výběr materiálu, ale také technické možnosti instalace a následné údržby rolet. Kontaktujte nás, rádi vám osobně poradíme.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz

zaluzie@pluhar.cz
© 2011 Web design: Michaela Freeman, www.preklady-korektury-webdesign.cz