Montáž nových žaluzií a rolet

Způsob montáže žaluzií a role je vždy daný hlavně typem okna a z toho vyplývajícím typem zastínění.

Horizontální žaluzie

Interiérové horizontální žaluzie se dají montovat do stropu, mezi špaletu nebo přímo na okenní rám a v tom případě mohou být s fixací. Fixace je výhodná v tom, že se okno dá otevřít i při zacloněných žaluziích, což v ostatních případech není možné.

Žaluzie typu ISSO, LOCO apod. určené pro plastové okenní rámy a pro dřevěná Eurookna se montují do zasklívacích lišt, které mají fukci tmelu na standardních oknech. To je velmi důležité a výrobci oken požadované.

Takovou montáží se neporuší okenní rám (jako při nevhodném použití klasických interierových žaluzií) a zákazník tak nepřijde o záruku a nepoškodí se funkčnost okna.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie se montují do kolejnice, kterou lze umístit do stropu nebo stěny, takže pokud je zárubeň okna dostatečně hluboká, umístí se přímo před okno uvnitř okenního prostoru. V opačném případě se kolejnice namontuje na stěnu nad oknem. Zejména pokud chcete vertikální žaluzie použít k vizuálnímu oddělení prostoru, pak lze využít i možnost montáže na strop.

Rolety

Rolety se dají se montovat do stropu, na stěnu a v některých případech i přímo na okno. Některé typy rolet, které se používají např. do promítacích místností, se mohou montovat s tzv. boční vodící lištou. Potom je boční okraj rotety zasunutý do této lišty a zastínění je 100%.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz