Japonské stěny

Esteticky velice zajímavé, ale obecně náročné jsou tzv. japonské stěny, kde se roletová látka instaluje v posuvných pruzích. Jde o specialitu, kterou náročným zákazníkům můžeme nainstalovat, pokud vyhovuje technickým možnostem prostoru a jeho použití.

Posuvné stěny a zastínění oken

Jak naznačuje název, japonské stěny se nepoužívají pouze jako neobvyklé zastínění oken, ale také jako pro vizuální oddělení vnitřních prostorů. Pruhy látky se u posuvných stěn a zastínění instalují do kolejnice, kde se využívá již osvědčeného principu známého od vertikálních žaluzií. Od žaluzií se ale liší upevněním látky k liště. Toto upevnění je na suchý zip podél horního okraje látkového pruhu. Látka je pak dole zatížena závažím, které zabraňuje jejímu kroucení.

I přes jeho oblibu mezi architekty a interiérovými designery ale tento typ zastínění nepovažujeme za příliš šťastnou volbu, pokud jde o praktičnost. Nemůžeme je doporučit do místností s vysokým provozem, kanceláří, ale třeba i domácnosti s malými dětmi či zvířaty, protože upevnění látky vyžaduje opatrnost při zacházení. Také jejich čištění je prakticky neřešitelné a i přes odolnost materiálu samotného vyžadují častější výměnu.

Prostorové nároky

Při stažení tohoto typu zastínění se jednotlivé panely látky srovnají za sebe, takže vznikne pruh o šíři jednoho panelu. Ten lze umístit na vnitřní stranu okna nebo kolejnici udělat delší než okno samotné a zasunuté pruhy pak umístit před stěnu vedle okna. Tento faktor posuvné stěny předurčuje k použití především na velkých plochách oken nebo balkónových dveří apod., kde je buď dost prostoru vedle okna nebo kde složené panely příliš nepřekáží výhledu.

Látky pro posuvné stěny

Látky na tyto stěny se dodávají jak v elegantně neutrálních odstínech, tak s moderními dominantními vzory, které se mohou stát efektním prvkem interiéru. I zde lze volit škálu od poloprůhledných po světlo nepropouštějící. V mnoha případech se stejná látka používá jak na japonské stěny, tak na rolety, případně i vertikální žaluzie, takže lze dosáhnout sladění interiéru i tam, kde používáte různé typy zastínění.

 

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz