Ceny textilních rolet a žaluzií

Ceny rolet a žaluzií se odvíjejí od momentální nabídky dodavatelů, ale hlavně kombinace velikostí vašich oken a technických možností, typu upevnění a ovládání. Uvedení konkrétní ceny by proto bylo zavádějící, už proto, že mnohdy až na místě zjistíme, že původní záměr zákazníka nelze technicky realizovat a hledáme alternativní řešení. Při porovnávání cen proto zohledňujte následující faktory.

Materiál

U textilních rolet a vertikálních žaluzií nabízíme širokou škálu materiálů v mnoha dezénech a barvách. Náš vzorník obsahuje víc jak sto variant materiálů, takže zvolit si lze opravdu pro všechny typy interiérů. Horizontální žaluzie jsou dodávány v jednom typu osvědčeného hliníkového materiálu v desítkách barev a různých vzorech, například v imitaci dřeva.

Vertikální žaluzie a textilní rolety se navíc liší podle požadavků na prospustnost tepla a světla. Jinou cenu mají běžné kancelářské typy zatemnění, jinou speciální materiály pro místnosti, kde je třeba většího nebo i 100% zatemnění, např. v promítací místnosti. V prostorech se silným slunečním svitem může být žádoucí také kromě světla odclonit i teplo. Pro místnosti s vyšší vlhkostí lze vybrat speciální odolné materiály. Volba materiálu proto silně ovlivní výslednou cenu.

Velikost oken

Mechanika a ovládání žaluzií a rolet představují poměrně velkou a fixní část ceny vašeho zastínění. Může se proto stát, že zastínění malého okna se vám bude zdát nepoměrně dražší k oknu velkému. Současně různí dodavetelé aplikují tabulkový systém sestavení cen, který zohledňuje standardní rozpětí velikosti oken. Zpravidla okna menší než 0,5 m2 jsou považována za nestandardní, stejnětak okna nadměrná mohou cenu nepoměrně navýšit, protože vyžadují nestandardní rozměry látky nebo mechaniky. V takových případech hledáme optimální řešení nejen z technického hlediska, ale hlavně z cenového.

Upevnění a montáž

Existuje několik základních typů oken, která definují možnosti upevnění zastínění. Montáž běžně provádíme na špaletová i plastová okna. U plastových a Euro oken montujeme žaluzie do zasklívacích lišt tak, aby se nenarušila jejich termoregulační funkce. Vertikální žaluzie jsou obvykle nejvíc flexibilním řešením, protože se montují do stropu nebo do zdi.

Ovládání

Každý z typů zastínění má několik možností ovládání, které je třeba volit podle konkrétního případu. I proto trváme na návštěvě zákazníka před cenovou kalkulací, protože je třeba zohlednit realizovatelné technické možnosti. Vzhledem k dlouholeté praxi můžeme navrhnout dlouhodobě uspokojující řešení s ohledem na konkrétní podmínky.

Tyto všechny faktory tedy ovlivní výslednou cenu vašeho zatínění. Rádi vám přijedeme zdarma provést zaměření a nezávaznou cenovou kalkulaci. Kontaktujte nás pro sjednání schůzky.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz