Časté dotazy o žaluziích a roletách

Rádi zodpovíme na všechny vaše dotazy, zde najdete přehled těch nejčastějších. Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat.

Kam se hodí vertikální žaluzie?

Vertikální žaluzie mají vzhledem k obrovské nabídce použitelných designů a barev nejširší použití. Vhodným výběrem typu materiálu je lze doporučit k použití do bytů, kancelářských a veřejných prostor. Dají se využít ke 100% zatemnění do promítacích a přednáškových sálů a fotoateliérů. Některé materiály mohou svou schopností reflexe a absobce významně snížit teplotu v místnosti při dlouhodobém slunečním svitu. Pracujeme i s materiály vhodnými do velmi vlhkého prostředí například k bazénům apod. Vertikální žaluzie mají skutečně nejširší použití a je možné je využívat jak k zaclonění oken, tak zároveň k nejrůznějšímu pažení místnost, zakrytí výklenků atd.

Dají se vertikální žaluzie opravit?

Ano, v tomto směru jsou vertikální žaluzie ze všech stínících prvků nejpraktičtější. Je možné vyměnit ramínka a závaží v lamelách, dát nový spojovací řetízek, většinou i opravit nefungující konzolu. Můžeme i doplnit poškozené nebo chybějící lamely.

Vertikální žaluzie už mám, ale budeme se stěhovat a potřebovala bych je upravit. Je to možné?

Ano, lamely žaluzií i konzolu není problém zkrátit. Je možné i použít původní konzolu a vyměnit pouze lamely, nebo naopak. Při doplnění chybějících lamel je vždy třeba počítat s možnou drobnou barevnou odchylkou způsobenou stárnutím původního materiálu.

Jak rychle nám žaluzie dodáte?

Pokud jde o standardní materiál, je obvykle možné žaluzie montovat do týdne od závazné objednávky. V každém případě si musíme žaluzie sami zaměřit, následně Vám uděláme cenovou nabídku a s Vaší závaznou objednávkou si můžeme hned domluvit termín montáže.

Proč imitace dřeva a ne přímo dřevěné lamely?

Pokud chcete lamely dřevěné, barvou sladěné s rámem okna nebo interiérem, doporučujeme raději než dřevěné lamely, použít klasické lamely hliníkové (nejčastěji jde o typ žaluzií ISSO/LOCO). Oproti žaluziím dřevěným jsou méně choulostivé, nereagují na vlhko a na slunci nešisuje barva. Zároveň se lépe udržují v čistotě a za nejvýznamnější považujeme skutečnost, že shrnuté žaluzie zaberou minimální plochu skla. Dřevěné lamely jsou pochopitelně silnější a proto vznikne při „vytažení“ žaluzie v horní části skleněné tabulky poměrně velký balík lamel, který nechtěně cloní a zároveň znesnadňuje mytí okna. Imitace dřeva na hliníkových lamelách se včetně příslušenství vyrábí ve 14 barevných odstínech a je velmi elegantním řešením.

Jaké žaluzie jsou vhodné pro okna z plastu nebo dřevěná Eurookna?

Pro tato okna se hodí pouze typ ISSO nebo novější LOCO. Správná volby vhodného typu žaluzie je velmi důležitá. Tento typ žaluzií včetně jejich fixace se přidělává do vyměňovatelných zasklívacích lišt. Montáží se proto nezasáhne do okenního rámu ani jeho komor a nemůže se tak poškodit funkčnost okenního rámu.

Pokud by se na tyto typy oken použila obyčejná interiérová žaluzie, nejen že bude vidět všechna mechanika ovládání, což je dost nehezké, ale především se poruší samotný rám okna. Výrobci okenních rámů v tomto případě neuznávají záruku a okna mohou ztratit deklarované vlastnosti, mohou špatně těsnit, nebo se mohou rosit.

Bohužel, již mnohokrát jsme u zákazníků viděli na výše uvedených typech oken od nějakých „odborníků“ brutálně namontované obyčejné interiérové žaluzie. Je možné, že vliv na výběr má i cena (obyčejná interiérová žaluzie je výrazně levnější). Škoda na oknech je nevratná a zákazník jí může pouze předejít výběrem důvěryhodné firmy.

Je možná oprava horizontálních žaluzií?

Ano, ale pouze pokud se jedná o žaluzie, které jsme instalovali my. V ČR je mnoho dodavatelů a ne všichni pracují s kvalitním materiálem. Obvykle je kvalita poplatná ceně. Proto opravujeme žaluzie pouze námi dodané. Horizontální žaluzie jsou ale při běžném zacházení poměrně dlouhověké a bezporuchové. Za šestnáct let naší práce se žaluziemi se známe s mnoha žaluziářskými firmami a věřte, že se s požadavky na opravy setkáváme spíš výjimečně.

Pokud je poptávka po opravě, většinou jde o zakázku po nějaké nerenomované firmě, inzerující nejčastěji na sídlišťních nástěnkách nebo zastávkách autobusů a to je bohužel přesně ten případ, kdy jsou žaluzie neopravitelné. Dá se říci, že s opravami po solidních firmách se v podstatě nesetkáváme.

Jak rychle nám žaluzie dodáte?

Zhruba do týdne od závazné objednávky. V každém případě si musíme žaluzie sami zaměřit, následně Vám uděláme cenovou nabídku a s Vaší závaznou objednávkou si můžeme hned domluvit termín montáže.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

  • Kontaktujte nás!Zdarma návštěva u zákazníků v Praze a okolí s cenovou kalkulací
  • Dlouhodobě uspokojivé řešení na míru Vašemu prostoru i rozpočtu
  • Odborné poradenství ohledně instalace, ale také údržby a oprav

Telefon: 224-313-111, Mobily: 603-422-815, 603 828 553
e-mail: zaluzie@pluhar.cz